Tradiční vycházka byla letos vzhledem k chladnému počasí zrušena, takže se bude konat přednáška o netopýrech a jejich zimovištích. Akce se koná v přednáškové síni Vodních zdrojů Chrudim a začíná v 19:00. Přednáší zoolog Jiří Rejl. Pokud bude vhodné počasí začne krátkou vycházkou podél náhonu, kdy lektor představí detektor, který se používá na určování netopýrů. Jedná se o přístroj, který převádí pro člověka neslyšitelné zvuky, které netopýr vydává na slyšitelné a pomocí něhož lze určit i druh netopýra.

Během přednášky lektor představí samotné netopýry, ale také práci zoologů – chiropterologů, kteří se netopýrům věnují. Představí zajímavá místa, na kterých netopýři zimují. Společně se podíváme do podzemí Josefovské pevnosti, do které lektor pravidelně jezdí v zimě sčítat netopýry. Představí i budku pro netopýry a vysvětlí proč je důležité netopýry chránit.

Přednáška je zdarma, protože se koná díky finanční podpoře Města Chrudim a Pardubického kraje. Další informace: 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Autor: Altus, z.s.