Jedná se o celoroční environmentálně vzdělávací program do vaší školy, který vám představí klimatický rozvrat od A do Z. CO2 liga je celoroční program o ochraně klimatu pro 2. stupeň ZŠ, víceletá gymnázia a 1. a 2. ročník SŠ. Program probíhá ve čtyřech kolech (misích) po celý školní rok. Je rámován jako plnění mise na záchranu planety, kdy se žáci snaží symbolicky naplnit závazky Pařížské dohody a nedopustit oteplení planety o více než 1,5 stupně.

Soutěž, ve které nesoutěží školy mezi sebou, ale každý tým soutěží s časem, aby se mu včas podařilo omezit produkci skleníkových plynů a zabránilo se nebezpečnému oteplení planety.

Jednotlivá témata CO2 ligy se budou týkat místa, kde žijete. Zjistíte, jak ovlivní klimatický rozvrat život v České republice a ve vaší obci, jak můžeme snížit jeho dopady a jak se na něj můžeme připravit. Organizátorem a garantem soutěže je Ekologický institut Veronica. Nový ročník je nyní v přípravě. Informace a přihlášky budou dostupné od poloviny září, přihlašování do konce září 2021.

Leták ZDE.
Více informací o obsahu kurzu a organizaci ZDE.

Autor: Ekologický institut Veronica