TEREZA, vzdělávací centrum, ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v Praze vyhlašuje soutěž o nejlepší studentské video ke Dni Země. Gloubáci, pojďte do toho! Jak se zapojit do soutěže?  Vytvořte video v délce do 1 minuty, které kreativním způsobem popíše anebo zobrazí tři aktivity, které můžeme uskutečnit každý den a které přispívají ke zlepšení životního prostředí a ozdravení planety Země.

Nejpozději do pátku 30. dubna vyplňte PŘIHLÁŠKU. Video nahrajte na YouTube a do přihlášky uveďte webový odkaz na něj. Video nemusí být veřejně dostupné, link může být tzv. unlisted. Mohou se přihlásit jednotlivci, dvojice nebo trojice žáků a studentů ve věku 15-18 let. Všichni účastníci dostanou certifikát o účasti v soutěži podepsaný kulturním atašé Velvyslanectví USA a odznak.

Jak budeme videa hodnotit? Soutěžní příspěvky posoudí porota složená z amerických a českých pracovníků Velvyslanectví USA, pracovníků vzdělávacího centra TEREZA a českých studentů aktivních na sociálních sítích. Bude se posuzovat originalita nápadů prezentovaných ve videích, vizuální kreativita a schopnost zaujmout a motivovat především mladé publikum. Porota vybere tři vítězná videa, jejich tvůrci dostanou od Velvyslanectví USA věcné ceny, TEREZA nabízí vítězným tvůrcům jednu z následujících odměn dle vlastního výběru:

  • Virtuální setkání s vědci z NASA (v angličtině).
  • Zapojení do programu GLOBE nebo Ekoškola na 1 rok zdarma (vhodné pro školní týmy).
  • Až tři konzultace při tvorbě reportážního videa s environmentální tematikou od odborníků z programu Mladí reportéři pro životní prostředí a možnost účasti v národním kole soutěže tohoto programu.
  • Soutěžící na prvním místě navíc přivítá Velvyslanectví USA, kde pro něj/ní/ně bude připravený zážitek!

Více ZDE