Městu Ústí nad Labem se v boji s přemnoženými divokými prasaty osvědčilo používání odchytových klecí. Loni se na území města podařilo zastřelit 98 kusů zvěře, většinu právě v odchytových klecích. Město chce proto další dvě přikoupit. Novinářům to řekl primátor Petr Nedvědický (ANO).

„Na základě zkušeností z minulého roku jsme zjistili, že pro odlov je nejvýhodnější využívat klece,“ řekl primátor. Podle něj se také osvědčilo měnit umístění klecí, protože zvířata jsou natolik chytrá, že si pamatují, kde se odchytové klece nacházejí. Složitý je pak podle něj boj s přemnoženou zvěří v místech, kam se klece instalovat nedají. Jde například o Klíš, což je hustě zastavěná oblast. Klece si pořídily také obvody Severní Terasa a Střekov.

„Město i s obvody má osm klecí a další dvě chce město dokoupit,“ doplnil Nedvědický. Ústecká rada pro zefektivnění odlovů souhlasila s navýšením příspěvku za jedno zastřelené zvíře z 300 na 500 korun. Myslivecké spolky však musí dosáhnout stanoveného minimálního počtu odlovených divočáků. Myslivecký spolek Diana Ústí nad Labem musí odlovit nejméně 32 kusů divokých prasat, spolek Jedlová hora alespoň 45 divočáků, spolek Chabařovické jezero pak 30 kusů a spolek Chvalov – Přemyslova minimálně 25 zvířat. „Stanovení minimálního počtu kusů je motivace, aby se do lovu pustili víc,“ dodal primátor.

Autor: Město Ústí nad Labem
Zdroj: ČTK