Poslední dvě etapy safari plánuje v létě zprovoznit zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce. Nové části safari budou zaměřené na Austrálii a Arktidu, jejich vybudování přijde zhruba na pět milionů korun. Návštěvníci se nyní mohou projet po prvních třech částech safari, které zoo postavila v předchozích letech.

„Myšlenka zoogeografických zón, v nichž se budou setkávat zvířata, která by se takto pospolu potkala i ve volné přírodě, vznikla již v minulosti. Na už dokončené etapy safari navážou poslední dvě safari, a to Austrálie a Arktida,“ uvedla mluvčí svatokopecké zoo Iveta Gronská. První z pěti plánovaných etap safari zaměřenou na region Euroasie zprovoznila zoo v roce 2013. O dva roky později návštěvníci zavítali do další části safari věnované Africe, ve které pobíhají stáda velkých antilop a žirafy. V roce 2020 přibyla část s arktickými vlky.

Pět areálů safari, po kterých bude návštěvníky vozit vláček, má letos v létě po dokončení posledních dvou etap zabírat 19 hektarů. Speciálním vláčkem se už nyní po prvních třech částech safari ročně projedou desítky tisíc lidí.

Branami zoologické zahrady na Svatém Kopečku loni prošlo 367.248 návštěvníků, o 73.791 více než v roce 2020. Loňská návštěvnost byla navzdory téměř čtyřměsíčnímu uzavření zoo, které si vynutila epidemie koronaviru, nejvyšší za posledních deset let. Předloni návštěvnost zoo klesla o 54.752 lidí na 293.457 lidí.

Na ploše 42 hektarů zoo chová 1621 zvířat ve 392 druzích. Zoologická zahrada na Svatém Kopečku má otevřeno celoročně a patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. Zřizovatelem zoo je olomoucký magistrát, který dotuje její provoz. Zahrada si vlastními aktivitami vydělá zhruba půlku částky potřebné na provoz.

Autor: Olomoucká zoo
Zdroj: ČTK
Zdroj foto: Zoo Olomouc